KOLOR ROKU 2020 PANTONE CLASSIC BLUE

KOLOR ROKU 2020

Shadowart kolor roku 2020
Pantone to jeden z najsłynniejszych instytutów kolorystycznych świata. Z wzornika Pantone korzystają przede wszystkim graficy, różnego rodzaju projektanci oraz wszyscy którzy profesjonalnie zajmują się projektowaniem.
Kolorem Roku 2020 został okrzyknięty 19-4052 Classic Blue. Trzeba przyznać, że wybór przełamał trochę dotychczasowy trend spokojnych pastelowych kolorów, nie wzięto pod uwagę odcieni ceglanego pomarańczu czy też beżu, które królują obecnie na sklepowych pułkach. Postawiono na kolor bardzo klasyczny. Jak uzasadniają przedstawiciele słynnego instytutu, wybór ten nie jest przypadkowy – kolor 19-4052 Classic Blue ma symbolizować stabilizację oraz spokój, które będą niezwykle przydatne u progu kolejnego dziesięciolecia. Odcień niebieskiego przypomina niebo po zmroku, które symbolizuje otwarcie się na nieskrępowany i szeroki przepływ informacji. Kolor Living Coral, który został wybrany w zeszłym roku symbolizował rafę koralową, utożsamiał się z cudami natury chyba trochę na przekór czasom gdzie dominują social media – przesiąknięte fikcją.
Polityka prywatności
Gdy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać informacje za pośrednictwem przeglądarki z określonych usług, zwykle w formie plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na komfort korzystania z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.